Koroška ribiška družina
Zaradi obsežnega ribiškega okoliša je razdeljena na pet organizacijskih aktivov: Slovenj Gradec, Dravograd, Ravne na Koroškem in Mežica-Črna. Koroška ribiška družina upravlja z reko Dravo, Mežo, Mislinjo, Suhodolnico in njihovimi pritoki ter z ribnikom Brdinje in Trbonjskim jezerom. Reke Meža, Mislinja in Suhodolnica se ponašajo z zelo dobrim staležem potočne postrvi in lipana, h katerima se pridružuje tudi šarenka. Na teh vodotokih je dovoljeno le muharjenje.
Na reki Dravi, Trbonjskem jezeru in ribniku Brdinje prevladujejo ciprinidne ribje vrste, ki se jih lovi po sistemu beličarjenja, talnega ribolova in vijačenja. V njih je mogoče ujeti lepe primerke ščuk, smučev, somov, krapov in drugih ribjih vrst. Koroška ribiška družina v Mežici upravlja tudi z valilnico domorodne potočne postrvi, katere nato, kot dopolnitev naravni drsti vlaga v gojitvene potoke in ribolovne vode. Na Brdinjah zaključuje tudi z gradnjo manjše ribogojnice, v kateri bo z namenom zagotavljanja večjih osebkov gojila potočne postrvi iz valilnice.
Kot vse ribiške družine v Sloveniji se v zadnjih letih tudi Koroška ribiška družina srečuje z upadom številčnosti in vrstne pestrosti ribjih vrst. Ta je posledica podnebnih sprememb in vedno bolj problematičnih gradbenih posegov v vodotoke. Ne glede na vse težave se člani Koroške ribiške družine s svojim prostovoljnim delom trudimo, da bi reke ostale čiste, naravne in polne domorodnih ribjih vrst.
Dober prijem!